Ugrás a fő tartalomra

Rólunk - Mia

Havasi Mia vagyok alternatív terapeuta az „Eredendő Erő – Nők a XXI. században című könyv szerzője, nem mellesleg pedig két felnőtt gyermek édesanyja és két tündéri csöppség nagymamája.
Fiatal felnőtt éveimtől kezdve a hosszútávfutás szerelmese, negyvenéves koromig pedig amatőr triatlonista. Negyven felett végleg letettem a voksomat a hosszútávfutás mellett. Nemes egyszerűséggel általában úgy fogalmazok, hogy a futásnak köszönhetem az életem!

Gyógyszerek nélkül éltem az életem, és élem ma is. A gyermekeim gyógyszerek nélkül fejlődtek egészséges felnőttekké. Ma már nem vagyok annyira fafejű, végletes, mint korábbi éveimben, így belátom, hogy átmenetileg - szigorúan átmenetileg - szükség lehet gyógyszeres kezelésre, de egy drog sosem lehet a végleges gyógyulás megoldása!
Reményeim szerint még fogunk beszélgetni erről a témáról!

Sok-sok éve már, hogy az alternatív terápiákat választottam hivatásomul, erre pedig főleg a saját életem, tapasztalataim inspiráltak. A nők helyzete, fiatal koromtól fogva különleges figyelmet kap, így aztán a saját tapasztalatok mellett sok-sok évnyi kliensekkel folytatott munka, ihlette az
Eredendő Erő – Nők a XXI. században című könyvem megírását, melynek első felében a saját gondolataimat osztom meg a kedves olvasókkal, a második része pedig tizenegy bátor nővel készített interjú.

Az AMA oldalán a menopauza témaköre az enyém. Mivel magam is járom ennek a hatalmas változásnak az útját, úgy érzem, van mit megosztanom!

A fent említett könyvem utószavát ezekkel a sorokkal kezdem:

Mia vagyok. Nevem rebellis… lázadó.
Ez a lázadás jelenti számomra az inspirációt. Emlékezni segít… Emlékezni az Aranykorra, melyet nem a történelemkönyvek lapjai, hanem kollektív emlékezetünk, lelkünk mélye rejt.
A feminin erő, ebbe a mélységbe hív, kifürkészni a világ, a lélek titkait
.

Kalandra hívlak hát, tarts velünk - A Mélység Asszonyaival - az AMA női közösségével!
Legyünk egymás támaszai, ahogy tették ezt a nők a régi időkben is.
Nem egy letűnt korszakot akarunk a jelenbe emelni, de élni akarunk azzal a tudással, amely mindig is a nők birtokában volt, és amelyre érdemes emlékezni, érdemes a XXI. századi nő igényeinek megfelelően formálni és alkalmazni!

Szeretettel!
Havasi Mia

Megtalálsz az interneten, a közösségi oldalakon:

HONLAP: http://www.mia-valosag.hu/

BLOG: AMA - A Mélység Asszonyai, változókor, változó nő

             Eredendő erő - Nők a XXI. században

FACEBOOK: AMA - A Mélység Asszonyai, változókor, változó női lét                      
                       Valóság Szellemi Műhely
PINTEREST: https://hu.pinterest.com/klklklk/






Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Túl a fiatal éveken, a termékenységen – de akkor miről szól az élet?

Az a helyzet, hogy ebben a földi világban az emberi létezés különböző stációt éljük, és valamennyi stációnak megvan a szerepe, a nagyon fontos szerepe! Ennél fogva pedig valamennyi színtér – a fiatalkortól az egészen érett évekig - igen értékes része az emberi fejlődésnek! Mert nemcsak az a fontos, - főként nem az a fontos - hogy mennyire tudunk egy adott társadalmi illetve vállalati rendszert kiszolgálni! Az élet, az emberi létezés, ennél sokkal szerteágazóbb, sokkal mélyebb színtereken zajlik! És, ahogy haladunk életünk ösvényén, bizony eljutunk abba az életkorba, hogy ezt pontosan átlátjuk, és esetleg változtatni szeretnénk. Némi élethelyzetbeli - vagy élet közepi válság könnyen arra sarkall bennünket, hogy belekezdjünk az önállóságba. A magam részéről negyvenévesen, egyedülálló keresőként két kamaszgyerekkel ugrottam a semmibe. Szó szerint a semmibe . Annyira feszített belülről a szabadság, az önállóság utáni vágy, hogy úgy éreztem, ha nem lépek, beleroppanok. Félt

Az érett nő nyomában

  James Follett brit író fogalmazta meg, hogy a "nők olyanok, mint a jó bor: az idő csak tökéletesíti őket". Persze nem mindenkinek kell ezzel egyet érteni, de szerintem vitathatatlan, hogy ahogy az élet misztériumait megéli egy nő, kiteljesedik fiatalabb énjéhez képest.  Mégis a köztudatban a nő ritkán van jelen, ebben a tökéletes formában. Sajnos elég jól mutatja ezt az, hogy fényképeket keresve ehhez az íráshoz, mit találtam.  Nő illetve felnőtt nő szópárokra számtalan fotó jelent meg, amelyeken ránézésre 23 évesnél semmiképp sem idősebb lányok voltak megfelelő mennyiségű sminkkel öregítve, illetve a sokadik oldalon feltűnt egy agg hölgy, akit már nyugodtan nevezhetünk szép korúnak. A kettő közé eső kortartományban még tovább keresgélve egy magamban csak "idegnyugtató reklám"-nak nevezett sztereotip ábrázolás bukkant fel: az amerikai álmot megvalósító nő, akinek tökéletes rend van a konyhájában, miközben süt-főz az ő kis vagy nagy családjának. 

Mire gondolsz, ha meghallod a szót: "menopauza"?

Kérlek, hogy mielőtt végigolvasnád a cikket, gondolkodj el a fenti kérdésen, és írd össze a szavakat, amelyek eszedbe jutnak! Én is ezt fogom tenni a cikk végén, de előtte megosztok néhány gondolatot. A változókorról beszélni, még mindig tabunak számít, ha pedig egyáltalán szóba kerül, az kifejezetten negatív kontextusban történik, a nehézségeket hangsúlyozva, mintha ez az állapot valamiféle betegség lenne. Az általános orvoslás egy jelentős rétege mesterséges hormonok fogyasztására buzdít annak ellenére, hogy ennek veszélyeit ma már számtalan kutatás igazolja! A társadalom üzenete alapvetően negatív a változókorban lévő nők számára, akiknek többsége félelemmel tekint a változásra,  szégyenli az esetleges tüneteket, az egész folyamatot, az érést, az öregedést. Legfontosabb törekvésem, szemléletet formáljak, hogy bebizonyítsam, a változókorú nőnek nem csak szenvedés jut osztályrészül, hogy az érett nő nemcsak a családja, hanem az egész társadalom számára értékes! Nyugaton,